// Bez kategorii

Drużyna Szpiku w Cyryl Club

17 stycznia 2023

Instytut Poznański

fot.

Zapraszamy na spotkanie z Drużyną Szpiku, podczas którego dowiecie się, czym na co dzień się zajmuje. A jest tego dużo!

Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku” powstała w 2008 roku w Poznaniu. Inspiracją dla założenia Fundacji była Anna Wierska, która ostatnie 2 lata swojego życia, walcząc z białaczką i próbując znaleźć dawcę szpiku kostnego, poświęciła na przekonywanie innych, jak ważną kwestią jest problem dawstwa szpiku.

Fundacja została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku i transplantacji szpiku kostnego.

Niedługo po powstaniu Fundacji w jej ramach powstała platforma – Drużyna Szpiku. Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy, która pomaga realizować wszelkie działania Fundacji. Głównym celem działań Drużyny Szpiku jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, a tym samym zwiększenia szansy na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego jest szansą na wyzdrowienie.

Drużyna Szpiku uświadamia też ludziom, jak łatwo można zostać potencjalnym dawcą szpiku i krwiodawcą. Właśnie dlatego prawie 15 lat temu powstał projekt „Podziel się życiem”, w ramach którego odwiedzamy m.in. szkoły, uczelnie, czy firmy. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób i zarazić ich ideą propagowania zdrowego trybu życia, badań samokontrolnych, transplantologii oraz oddawania krwi i rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Jednak to nie wszystko, czym się zajmujemy. Odwiedzamy dzieci w szpitalach onkologicznych w Poznaniu i Szczecinie, organizujemy dla m.in. paczki świąteczne, czy z okazji Dnia Dziecka. Pomagamy domom dziecka, organizacjom zajmującym się pomocą samotnym matkom. Organizujemy „Bieg dla Onkoludków”, czy „Metamorfozy mam dzieci chorych onkologicznie”.

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2023 r. o godz. 18:00 w klubie dyskusyjnym Cyryl Club (Młyńska 14, Poznań). Wstęp wolny!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej