// Bez kategorii

Polska wspiera Wolne Narody

26 maja 2023

Instytut Poznański

fot.

Projekt „Polska wspiera Wolne Narody” polega na zwróceniu opinii publicznej (zarówno w Polsce, jak i za granicą) na kwestie związane z dzielnie walczącym przeciwko rosyjskiemu najeźdźcy narodem ukraińskim, a także na naród białoruski, który od wielu lat jest uciśniony przez białoruski reżim. Poprzez niniejszy projekt chcemy pokazać, jak bardzo polski naród wspiera Wolne Narody – w szczególności Ukrainy i Białorusi, którzy zmagają się aktualnie z wieloma problemami (wojna na Ukrainie, sfałszowane wybory na Białorusi czy prześladowania przez reżim Łukaszenki).

Głównym zadaniem projektu „Polska wspiera Wolne Narody” będzie zaangażowanie społeczności białoruskiej oraz ukraińskiej w organizację wspólnego pikniku charytatywnego dla Wolnych Narodów, podczas którego – oprócz wspólnej zabawy oraz integracji – będą przekazywane treści o tym, jak bardzo narody białoruski i ukraiński pragną wolności.

 

 

Projekt finansowany z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja Publiczna 2023″.

Nazwa zadania: „Polska wspiera Wolne Narody”

Wartość dofinansowania: 186 000,00 zł

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej