Projekty

Pomoc Ukrainie

fot.

Od 24 lutego, czyli od dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę, Instytut Poznański dołożył wszelkich starań aby wesprzeć ukraińskie rodziny, które wyniku wojny musiały opuścić swój kraj. Dzięki naszemu zaangażowaniu zrealizowaliśmy działania związane ze wsparciem materialnym, pieniężnym ale również emocjonalnym. W ten sposób chcieliśmy pokazać naszą solidarność z narodem ukraińskim, który walczy nie tylko o wolność swojego kraju, ale również wolność całej Europy, której jesteśmy częścią. 

„Jeśli nie mamy pokoju,

to dlatego, że zapomnieliśmy, że należymy do siebie”

-Matka Teresa

 

 

 

 

 

Cel projektu

Wsparcie rodzin ukraińskich, budowanie wzajemnych relacji społecznych, umacnianie solidarności z ofiarami wojny

Przy współpracy z Fundacją Enea zakupiliśmy wyposażenie do szkół dla 30. dzieci z Ukrainy przebywających w Domu Wypoczynkowym w Dziwnowie udostępnionym przez Enea S.A.

Zakupiliśmy niezbędne produkty żywnościowe oraz chemiczne dla rodzin ukraińskich przebywających we Wronkach przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Wronki, która pomogła w rozprowadzeniu zakupionych artykułów.

Podczas koncertu “Toast za Zwycięstwo”, którego byliśmy współorganizatorami zebrane pieniądze do puszek oraz dochód ze sprzedaży biletów przekazaliśmy Caritas Poznań na rzecz uchodźców z Ukrainy.

W Cyryl Club, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Projekt Poznań w pierwszych daniach wojny zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy, które przekazaliśmy do Centralnego Punktu Zbiórki Darów na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Byliśmy jednym z inicjatorów powstania skweru im. Obrońców Ukrainy 2022, który znajduje się w okolicy Mostu św. Rocha i Politechniki Poznańskiej.

Z okazji dnia dziecka w ramach “Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu” zorganizowaliśmy piknik charytatywny z udziałem m.in. Ameli Anisovych, dziewczynki z Ukrainy, która stała się symbolem ducha walki o wolność, śpiewając piosenkę „Mam tę moc” z bajki „Kraina lodu” w kijowskim schronie. Podczas tego wydarzenia odbyła się zbiórka  pieniędzy przy współpracy z Fundacją Św. Mikołaja na odbudowę świetlicy dla dzieci w Iwano-Frankiwsku. 

Zobacz także

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej