Projekty

Żywe Powstanie 2019

Odkryj historię Powstańców Wielkopolskich i weź udział w niesamowitej przygodzie! Wciel się w rolę dziennikarza, researchera, historyka i artysty. Właśnie Ty możesz zdobyć główną nagrodę i zostać pasażerem samolotu zwiadowczego, który wzniesie się nad ogarnięte powstaniem miasto!

fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe (Przyjazd Paderewskiego do Poznania) / Obraz Leona Prauzińskiego „Szturm o zdobycie Prezydium Policji – śmierć bohaterska Franciszka Ratajczaka w piątek 27 grudnia 1918 roku” (ze zbiorów Biblioteki Narodowej)

Jeśli wylądowaliście na tej stronie, to znaczy, że jesteście zainteresowani tym, żeby przeżyć z nami niesamowitą przygodę! Zapraszamy Was do konkursu „Żywe Powstanie”, w którym główną nagrodą jest powstańczy lot zwiadowczy nad walczącym miastem!

[AKTUALIZACJA: wyniki konkursu dostępne tutaj]

Pamiętajcie, żeby wysłać pracę konkursową razem z wypełnioną kartą zgłoszeniową!

Najważniejsze informacje:

  • przygotujcie pracę konkursową prezentującą sylwetkę dowolnego Powstańca Wielkopolskiego w jednej z dwóch kategorii: A) praca pisemna, B) plakat,
  • w konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół średnich i ósmych klas szkoły podstawowej z całej Polski,
  • w przygotowaniu pracy konkursowej skorzystajcie z materiałów edukacyjnych, które znajdziecie na tej stronie (niżej),
  • pracę konkursową wyślijcie do poniedziałku 21 października na adres Instytutu Poznańskiego: ul. Feliksa Nowowiejskiego 23/24A, 61-732 Poznań,
  • wyniki konkursu ogłosimy najpóźniej 15 listopada 2019 r.

 

Pamiętajcie! Przed wysłaniem pracy konkursowej zapoznajcie się z regulaminem konkursu (wersja druga, zaktualizowany termin). Powodzenia!

Cel projektu

Wyłonienie najlepszych prac plastycznych oraz pisemnych dla upamiętnienia Powstania Wielkopolskiego, popularyzacji tego wydarzenia historycznego i promocji młodych talentów. Dodatkowym celem konkursu jest rozpowszechnianie idei renowacji Kwatery Powstańców Wielkopolskich i Śląskich na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do skorzystania z materiałów edukacyjnych, które przygotowaliśmy dla szkół. Są przeznaczone dla uczniów wszystkich klas szkół średnich i ósmych klas szkół podstawowych. Komplet materiałów obejmuje:

Jeśli jesteście zdecydowani, żeby wziąć udział w konkursie, zapoznajcie się z regulaminem, wypełnijcie kartę zgłoszeniową w .docx lub .pdf, przygotujcie pracę konkursową i wyślijcie ją do poniedziałku 21 października!

Nie zapomnijcie o dołączeniu do wydarzenia na Facebooku i pobraniu konkursowego plakatu!

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości kontaktujcie się z koordynatorkami projektu:

Zobacz kto spoczywa na kwaterze Powstańców Wielkopolskich i Śląskich na Powązkach!

Tutaj znajdziesz pełną listę wszystkich Powstańców Wielkopolskich pochowanych na terenie kwatery.

Zobacz także

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej