// Bez kategorii

Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia

16 maja 2023

Instytut Poznański

fot. Marcin Łobaczewski

Wycisz się – oddychaj – patrz na ptaki!

„Na skrzydłach” to wyjątkowy zbiór piętnastu rozmów, w których obserwatorzy ptaków opowiadają Maciejowi Zdziarskiemu o swojej niecodziennej pasji. Niektórzy zrywają się nad ranem, by przed wschodem słońca dotrzeć na miejsce. Inni planują dalekie wyprawy. Wszyscy kolekcjonują zdjęcia, wspomnienia i doświadczenia. Opowiadają, jak zmieniło się ich życie, kiedy zbliżyli się do natury.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem książki, Maciejem Zdziarskim – w czwartek 15 czerwca 2023 r. o 18:00 w Cyryl Club (ul. Młyńska 14).

Ptaki bardzo wzbogaciły moje życie – mówi autor. Tak samo, albo jeszcze bardziej, wzbogaciło mnie spotkanie wielu wspaniałych ludzi – ptasiarzy. Moi rozmówcy odkryli przede mną świat, którego istnienia do tej pory nie zauważałem. Dziś, kiedy kolejną godzinę czaję się z aparatem za krzakiem, albo leżę w błocie, czyhając na dobre ujęcie, czuję ekscytację, ale i wdzięczność. Jeśli zaczniemy dostrzegać ptaki, ich kolory, różnorodność – mogą stanowić ogromną pociechę w codzienności, szkołę uważności i równowagi, plaster na różne troski. Cieszę się, że przydarzyła mi się taka przygoda. Wystarczyło spojrzeć w górę!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej