// Bez kategorii

Narodziny nowego Poznania – trzeci raport

14 grudnia 2020

Instytut Poznański

To już trzeci raport tematyczny wydany przez Instytut Poznański w ramach Narodzin Nowego Poznania. Tym razem na warsztat wzięliśmy zagospodarowanie przestrzenne Poznania i okolic. Autorem raportu jest ekspert Instytutu, dr hab. Łukasz Mikuła. Zapraszamy do lektury!

fot. Maciej Krawczyk/Nieoczywisty Poznań

Co zrobić z Wolnymi Torami czy EC Garbary? Jak nie powtórzyć błędów Naramowic, przebudowy Ronda Kaponiera czy Św. Marcina? Jak w sposób zrównoważony tworzyć nowe osiedla domów pod Poznaniem? Na te i wiele innych dylematów rozmawiali uczestnicy debaty „Poukładane miasto”, którą poprowadził dr hab. Łukasz Mikuła – autor raportu, który publikujemy poniżej.

Omówiono w nim zagadnienia związane z zagospodarowaniem przestrzennym Poznania, infrastrukturę i budownictwo. Wszystkie informacje i argumenty przytoczone przez autora raportu oparte są na głębokiej analizie dostępnych danych, zwizualizowanych za pomocą map, wykresów i tabel. Zapraszamy!

Kliknij w obrazek, aby pobrać lub wydrukować raport autorstwa dr hab. Łukasza Mikułę:

Zapraszamy na kolejne debaty i publikacje raportów w ramach „Narodzin nowego Poznania”. Kolejny obszar, czyli „Przedsiębiorcze miasto” za trochę ponad miesiąc – w czwarty poniedziałek stycznia, czyli 25 stycznia 2020 r. o godz. 18:00. Śledźcie nasze media społecznościowe i stronę internetową żeby mieć najświeższe informacje.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej