Bezpośredni: wyłonienie i nagrodzenie najlepszych prac w konkursie, kształtowanie umiejętności wzajemnej pracy w grupie, efektywne i pożyteczne posługiwanie się nowymi technologiami w dziedzinie humanistyki, łączenie i wykorzystywanie wiedzy z różnych dziedzin w sposób interdyscyplinarny.
Pośredni: wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej i dziedzictwa kulturowego, popularyzacja wiedzy wśród młodzieży na temat Powstania Wielkopolskiego, edukacja historyczna, a także promocja regionu i województwa wielkopolskiego.
Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu „Żywe Powstanie”, w której przygotowaliśmy dla zwycięskich grup kamerki sportowe i warsztaty dziennikarskie lub aktorskie!
Dla kogo?
Do konkursu zapraszamy uczniów szkół średnich i szkół podstawowych (klasy IV-VI oraz VII-VIII).
Co należy zrobić?
Wybierz jedną z kategorii: DZIENNIKARSKĄ lub ARTYSTYCZNĄ i opowiedz historię Powstania Wielkopolskiego.
- Dziennikarska – pod tytułem „Powstanie Wielkopolskie – wizytówka mojego miasta”. W tej kategorii możecie przygotować reportaż filmowy, gazetkę powstańczą lub prezentację multimedialną.
- Artystyczna – „Powstanie wiecznie żywe – ekranizacja losu bohaterów” – celem tej kategorii jest przygotowanie i odegranie sceny nawiązującej do historii walki w Powstaniu Wielkopolskim.
Do kiedy?
Pracę konkursową razem z wypełnioną kartą zgłoszeniową najpóźniej do 15 listopada 2020 r.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.poznanski.org najpóźniej do dnia 30 listopada 2020.
Pamiętajcie! Przed wysłaniem pracy konkursowej zapoznajcie się z regulaminem konkursu.