Raport Centrum Analiz Instytutu Poznańskiego
30 grudnia 2022

Przyciąganie inwestorów do Poznania

Poznań ze względu na położenie geograficzne, uwarunkowania historyczne, czynniki gospodarcze, posiadanie dużego kapitału intelektualnego, które na co dzień jest wpierane przez silne ośrodki akademickie, ma szansę stać się wyróżniającym miastem w Polce, również pod względem budowania relacji inwestorskich.

Natomiast jak miasto Poznań działa w obszarze przyciąganie inwestorów?

O tym dowiesz się z naszego raportu, który powstał w ramach Centrum Analiz Instytutu Poznańskiego. Gdzie autor dogłębnie odpowiada na wyżej postawione pytanie.

Raport obejmuje badanie, które opracowano na podstawie analizy danych pochodzących z dostępnych źródeł, bezpośrednich wywiadów z ekspertami oraz ankiety przeprowadzonej wśród studentów uczelni wyższych o profilu ekonomicznym. Na tej podstawie opracowano rekomendacje dla miasta Poznań w zakresie przyciągania inwestorów.

Serdecznie zapraszamy do lektury oraz udostępnienia naszego materiału.

Dr Adam Weinert

Ekonomista, doktor w zakresie nauki o zarządzaniu, specjalizuje się w doradztwie strategicznym, projektowym i w strukturach korporacyjnych, a także narzędziach wspomagających zarządzanie. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, liczny stypendysta. W 2018 roku jego praca doktorska pt.: Zaawansowanie przedsiębiorstw w zakresie informacyjnego wspomagania wyborów strategicznych, została uznana przez Radę Wydziału Zarządzania za wyróżniają... Zobacz więcej

Pozostałe raporty

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej