// Bez kategorii

Spotkanie promocyjne książki „Liga Narodowa w zaborze pruskim i jej działacze”.

04 kwietnia 2022

Instytut Poznański

fot.

Wspólnie z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego zapraszamy na spotkanie promocyjne książki „Liga Narodowa w zaborze pruskim i jej działacze”.

Czytelnik śledzi nie tylko tworzenie potencjału do walki z różnymi odsłonami polityki germanizacyjnej, ale także towarzyszące mu szerokie instrumentarium, nade wszystko jednak pracę i ogromny patriotyczny wysiłek wielkich i mniejszych „siłaczy”. Są oni obecni niemal na wszystkich stronach pracy. Monografia ma tylko mocne strony. Pod względem warsztatowym jest wzorcowa – napisał w recenzji książki dr hab. Henryk Lisiak.

W spotkaniu wezmą udział autorzy książki – prof. Tomasz Sikorski i prof. Adam Wątor oraz dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, prof. Jan Żaryn, który poprowadzi spotkanie. Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. O godz. 18:00 w Cyryl Club – Wielkopolskim Klubie Dyskusyjnym.

Wstęp wolny!

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań uprzejmie prosimy o kontakt mailowy (instytut@poznanski.org) oraz telefoniczny (603 052 976).

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej