Fundacja Instytut Poznański w 2022 roku otrzymała wsparcie od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na działania przygotowawcze do utworzenia kapitału żelaznego. Budowa „Funduszu Wieczystego Rozwoju Wielkopolski” wpisuje się w długofalową strategię organizacji oraz ma pomóc Instytutowi wejść na kolejny etap rozwoju.
Kapitał żelazny ma pozwolić organizacji na zapewnienie pokrycia kosztów stałych prowadzonych działań oraz wspomóc rozwój nowych i obecnie prowadzonych projektów i programów. Dzięki zyskom z inwestowania zgromadzonych środków będziemy mogli realizować działania niezależnie od zewnętrznego ich finansowania.
Fundusz będzie miał za zadanie wspierać realizację działań na obszarze Poznania i województwa wielkopolskiego. W szczególności będą to przedsięwzięcia związane z:
- wspieraniem aktywności społecznej i obywatelskiej,
- podtrzymywaniem i upowszechnianiem tradycji narodowej oraz pielęgnowaniem polskości,
- rozwojem świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
- wspomaganiem rozwoju gospodarczego, w tym przedsiębiorczości.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami na temat kapitałów żelaznych i funduszy wieczystych opublikowanych w ramach prowadzonego przez nas Centrum Analiz, a także do wsparcia naszych działań już teraz!
Dlaczego warto wesprzeć Instytut Poznański?
Instytut Poznański powstał z pasji do naszego miasta i regionu. Od lat łączymy ludzi inicjując współpracę i dialogu między różnymi grupami społecznymi. Realizując projekty promujemy aktywność społeczną obywateli, poznański etos pracy i działania oraz naszą wspólną historię. Razem chcemy zmieniać nasze otoczenie!
Dowiedz się więcej o naszych działaniach odwiedzając strony takich projektów jak:
- Konkurs Żywe Powstanie (6 edycji)
- Poznański Kongres Gospodarczy (3 edycje)
- Śpiewanki Powstańcze (2 edycje)
- Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (3 lata)
- Cyryl Club (5 lat)
- Narodziny Nowego Poznania
- Powstańcza Bimba
- Toast za Zwycięstwo