// Bez kategorii

Narodziny nowego Poznania: jutro kolejna debata

22 listopada 2020

Instytut Poznański

Jakość powietrza, klimat, gospodarka odpadami czy środowisko - to będą najważniejsze wątki debaty "Eko-miasto", która już w poniedziałek zwieńczy drugi etap projektu "Narodziny nowego Poznania". W poniedziałek o tej porze opublikujemy też drugi "narodzinowy" raport.

fot. Maciej Krawczyk/Nieoczywisty Poznań

Niecały miesiąc temu wystartował nasz najnowszy projekt „Narodziny nowego Poznania”, którego celem jest kompleksowa analiza życia miasta. Po debacie „Mobilne miasto” opublikowaliśmy pierwszy raport o tym samym tytule, autorstwa dr. inż. Jeremiego Rychlewskiego. Dziś zapraszamy na drugą debatę i drugi raport – „Eko-miasto”.

Ekspertem, który poprowadzi kolejny obszar w ramach „Narodzin” będzie dr Natalia Osten-Sacken – absolwentka Uniwersytetu Georga-Augusta w Getyndze, stypendystka luksemburskiego Ministerstwa Ochrony Środowiska i Unii Europejskiej. W swoim raporcie przeanalizuje kwestie zieleni miejskiej, jakości powietrza, gospodarki odpadami, a także kilka innych wątków związanych z poznańskim środowiskiem.

Raport „Eko-miasto” opublikujemy na naszej stronie już po godz. 20:00. Dwie godziny wcześniej rozpoczniemy debatę, którą poprowadzi dr Osten-Sacken, zaś jej uczestnikami będą:

  • Jadwiga Emilewicz – Poseł na Sejm RP, była wicepremier i minister rozwoju,
  • dr inż. Klaudia Ziemblińska – Katedra Meteorologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
  • Leszek Kurek – zastępca dyrektora Zakładu Lasów Poznańskich,
  • Bartosz Piłat – Poznański Alarm Smogowy.

 

Serdecznie zapraszamy i Ciebie do udziału w debacie! Odbędzie się ona on-line od godz. 18:00. Transmisję można śledzić na naszym Facebooku, Twitterze i YouTube. Na każdym z tych kanałów można zadawać pytania, które postaramy się odczytać w trakcie debaty.

Do zobaczenia!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej