// Bez kategorii

Rusza nowy konkurs. Pokaż nam swoje #ŻywePowstanie i wygraj atrakcyjne nagrody!

15 października 2020

Instytut Poznański

fot. Instytut Poznański

Właśnie dzisiaj rusza konkurs „Żywe Powstanie 2020!”. To już druga edycja przedsięwzięcia, w którym w zeszłym roku wzięło udział ponad 50 uczniów z kilkunastu szkół Wielkopolski.

Chcecie wcielić się w rolę dziennikarzy i opowiedzieć ciekawą historię o Powstaniu Wielkopolskim? A może macie bardziej artystyczne dusze i lepiej poruszacie się na deskach teatru niż przed kamerą? W którąkolwiek stronę „płyną” Wasze zainteresowania, wszystkie je możecie zaspokoić, biorąc udział w konkursie, który przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Dla kogo?

Do konkursu zapraszamy uczniów szkół średnich i szkół podstawowych (klasy IV-VIII). Przewidujemy 3 kategorie wiekowe:

  1. Klasy IV do VI szkół podstawowych.
  2. Klasy VII do VIII szkół podstawowych.
  3. Szkoły średnie.

Ważne! Konkurs ma charakter zespołowy – mogą w nim wziąć udział zespoły 3-5-osobowe. Nie ma możliwości indywidualnego udziału w konkursie.

Co należy zrobić?

Pracę konkursową możecie przygotować w ramach jednej z dwóch kategorii: dziennikarskiej lub artystycznej. i opowiedz historię Powstania Wielkopolskiego.

  1. Dziennikarska o tematyce „Powstanie Wielkopolskie – wizytówka  mojego miasta”. W tej kategorii możecie przygotować reportaż filmowy, gazetkę powstańczą lub prezentację multimedialną (wg określonych w regulaminie wskazówek).
  2. Artystyczna – o tematyce „Powstanie wiecznie żywe – ekranizacja losu bohaterów” – celem tej kategorii jest przygotowanie i odegranie sceny teatralnej nawiązującej do historii walki w Powstaniu Wielkopolskim (wg określonych w regulaminie wskazówek).

Co dalej?

Pracę konkursową razem z wypełnioną kartą zgłoszeniową najpóźniej do 15 listopada 2020 r.

Wyniki konkursu opublikujemy na stronie internetowej Instytutu (www.poznanski.org) najpóźniej do 30 listopada 2020. Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbędzie się w sobotę 5 grudnia 2020 r. – w 102. rocznicę organizacji Polskiego Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu.

Pamiętajcie! Przed wysłaniem pracy konkursowej zapoznajcie się z regulaminem konkursu.

No i (nie) najważniejsze… Nagrody!

Dla zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. W zeszłym roku dwie laureatki konkursu otrzymały bilet na lot powstańczy nad Poznaniem. W tym roku stawiamy zarówno na bardziej „przyziemne” nagrody, jak i takie, które pozwolą Wam rozwinąć skrzydła! Dlatego każdy zwycięski zespół w danej kategorii wiekowej i tematycznej (łącznie 6) otrzyma następujące nagrody:

  • kamerka sportowa,
  • udział w twórczych warsztatach (dziennikarskich dla kategorii „dziennikarska” oraz lekcji charakteryzacji i śpiewu dla kategorii „artystyczna”),
  • nagrody rzeczowe w miarę możliwości Instytutu.

 


 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu (zarówno szkoły, jak i uczniów) z koordynatorami projektu:

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie projektu oraz na wydarzeniu na Facebooku. Zapraszamy!

Partnerami konkursu są:

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

Zobacz więcej